Монтаж твердопаливного котла

У приватних оселях, офісах та виробничих приміщеннях "під ключ"

ВСТАНОВЛЕННЯ І ПІДКЛЮЧЕННЯ твердопаливного котла у КОТЕДЖах, ЗАМІСЬКИХ БУДИНКах та КВАРТИРах У ЛЬВОВІ І ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Вартість практично всіх енергоресурсів невблаганно повзе вгору. Природний газ за своєю ціною, вже практично із засобу обігріву перетворився на розкіш. І не дивно, що в багато жителів Львова та Львівської області все частіше замислюються про установку твердопаливного котла. В якості «палива» для цих котлів підходять: дрова, вугілля, пілети (спресовані тирса або солома).

У Львові можна купити і універсальні моделі. Вони використовують в якості палива, в разі необхідності, нарівні з твердопаливними матеріалами також електрику і газ.

Установка твердопаливного котла у Львові та обалсті в минулі роки здійснювали тільки тоді, коли неможливо було підключити газовий. Зараз же можна задуматися про нього, як і про альтернативу газовому. Ціна твердого палива істотно нижче газу та електроенергії. Далі ми визначимо плюси і мінуси різних котлів.

 

Види котлів на твердому паливі

Сучасний ринок теплотехнічного обладнання пропонує на вибір покупцеві чимало моделей, які можна придбати в Львові та області або ж через компанію GARMIX:
– Котли з ручним завантаженням палива;
– Автоматичні котли;
– Опалювальні печі.

Серед котлів з ручним завантаженням є і класичні моделі, котли тривалого горіння і піролізні варіанти.

При монтажі опалення, наприклад, на дачі, де потрібно теплове обладнання, дешевше і просте, найчастіше використовують саме класичні котли із ручним завантаженням палива.

В якості палива, ці опалювальні прилади використовують дрова, тирсу, торф і вугілля. Також спалювати можна непотрібний папір і картон, лушпиння з-під насіння, тирсу та інші подібні «горючі» відходи. Таким чином вирішується ще й проблема утилізації сміття.

Піролізні твердопаливні котли використовують деревину, як основний вид палива. Особливість цих моделей полягає в топці, яка має два відділення. В одному з них проходить процес термічного розкладання палива при обов’язковій нестачі кисню. Це і називається піролізом.

У друге відділення топки надходять піролізні гази, що виділяються в першій топці в процесі горіння. Туди ж прямує і вторинне повітря, що мінімізує збиток тепла в першому відділенні.

Відділення такого котла горизонтально розділені колосником, на нього завантажують паливо, через яке і проходить первинне повітря. У цьому, як уже й обмовлялося, і полягає головна відмінність піролізних котлів.

Наступна група твердопаливних котлів з ручним завантаженням – це котли тривалого горіння. Ці агрегати ще не отримали достатньо великого поширення через громіздкість і складнощі в обслуговуванні. Але прогрес не стоїть на місці, і стали з’являтися нові моделі, в яких всі незручності зводяться до мінімуму.

 

Автоматика в твердопаливних котлах

З метою зменшення людського фактора і, просто, витрат особистого часу твердопаливні котли обладнують автоматикою. Передбачається наявність бункера для завантаження вугілля або гранул і механізм дозування з подальшою автоматичною подачею в саму топку. Така система працює повністю автономно максимум тиждень. Є моделі з функцією  “повторний розпал”. Ну і звичайно ж інтернет і сотовий зв’язок також вплинули на автоматизацію управління котлами. Вже з’явилися моделі, керовані дистанційно, за допомогою спеціальних електронних блоків.

Вся автоматика потребує постійного забезпечення електрикою. Тому такі котли відносяться до енергозалежних.

 

Опалювальні печі

Це класичний варіант, що використовувався ще нашими предками, але не забутий і в наш час. Сучасна опалювальна піч, крім обігріву будинку або дачі, може навіть застосовуватися для приготування їжі. Чудовий дизайн більшості моделей відмінно впишеться в інтер’єр будинку, а піч – камін додасть Вашому житлу трохи аристократичного вигляду.

Високий показник ККД, легкість в обслуговуванні, економність робить їх гідним кандидатом на роль основного інструменту обігріву невеликої будови.

 

Що обрати енергозалежний або енергонезалежний котел? 

Для енергозалежних моделей важливим фактором є стабільна подача електроенергії. Так як всім додатковим приладам, а саме вентиляторам для нагнітання в камері згоряння повітря, електронним панелям управління, тощо потрібна електроенергія, без якої котел може припинити працювати.

 

Конструкція типового твердопаливного котла

Твердопаливний котел являє собою просту піч, до якої приєднаний контур циркуляції води.

Іноді передбачено наявність в контурі циркуляції відкритого розширювального бака. Пояснюється це тим, що в більшості твердопаливних котлів застосовується природна циркуляція рідини в контурі.

Сьогодні ринок перенасичений різноманітними твердопаливними котлами. Для установки Ви можете придбати на вибір котли різної потужності, розміру і форми.

Значна частина сучасних твердопаливних котлів боїться перегріву. Через це вони потребують уваги та догляду при експлуатації. Пояснюється це просто: їх не можна моментально зупинити. Зустрічаються моделі, оснащені механізмами захисту від перегріву. Їх кілька типів.

Найбільш поширений зводиться до додавання холодної води в теплообмінник по термоклапану, якщо надійде сигнал від термодатчика. Ще один тип зводиться до установки «буферної» ємності на виході з котла, або ємність навіть може бути вбудована в нього. У даній ємності перегріта вода просто змішується з холодною водою. Є ще один спосіб -. Це злив перегрітої води з опалювальної системи, що в першу чергу захищає систему, а не котел.

Підключення твердопаливного котла

Монтаж твердопаливних котлів — процес стандартний, і складається з декількох етапів:
– Підготовка місця установки;
– Установка системи відводу продуктів горіння;
– Монтаж котла;
– Проектування схеми і установка радіаторів і всієї опалювальної системи;
– Пристрій системи безпеки і монтаж розширювального бака;
– Обв’язка бойлера.

Перед тим як провести монтаж твердопаливного котла, потрібно максимально серйозно підійти до вибору місця, де буде змонтовано все потрібне обладнання. Твердопаливні генератори теплоти в жодному разі не можна встановлювати в житлових приміщеннях — для цих цілей потрібно обладнати окреме приміщення з ефективною системою вентиляції. Це допоможе уникнути потрапляння продуктів горіння в житлові кімнати.

Установку твердопаливних котлів необхідно робити на підвищенні 10-20 см. В якості підставки підійде спеціальний подіум або армована бетонна стяжка. Також радимо підставку підстрахувати сталевою пластиною (товщиною не менше 0,6 мм), підійде також азбест (5 мм). Не можна забувати і про облаштування місця під монтаж твердопаливного котла, а також, що важливо, необхідно захистити від горіння місце під завантажувальними дверцятами. Для цього буде достатньо листа металу 50х70 см.

Облаштування димоходу

Це один з ключових пунктів монтажу такої опалювальної системи. Монтаж опалювальної системи неможливий без правильної установки димоходу твердопаливного котла. Всім зрозуміло, що завдання димоходу – це відведення продуктів горіння і топкових газів. Основна вимога до димаря – наявність гарної тяги, відведення газів і диму з топки. При монтажі димовідвідних труб всі стики необхідно обробляти герметиком, що додасть стійкості до впливу високих температур. У сучасних димоходах так само повинні бути передбачені технологічні отвори для чищення сажі і збірники конденсату.

Проектування та монтаж системи трубопроводів

Буде не зайвим, перед тим як провести підключення твердопаливного котла до системи опалення, провести розрахунок всіх параметрів трубопроводів, задіяних при подачі теплоносія. Всі розрахунки робляться, виходячи з потужності агрегату — враховується кількість радіаторів і протяжність трубопроводу.

 

Обв’язка твердопаливного котла

Обв’язувати котел необхідно для того, щоб уникнути перегріву різних елементів, що зрештою збільшить термін роботи всієї опалювальної системи.

Для системи опалення, що працює на твердому паливі, дуже важлива правильна схема обв’язки котла, оскільки механізми автоматизації недостатньо ефективні, а правильне обв’язування може створити саморегулюючу систему. Цей процес досить складний, разом з тим вартість послуг з вирішення цієї проблеми не можна назвати дуже високою. Щоб уникнути проблем, раджу Вам довіритися фахівцям GARMIX і отримати всі роботи під ключ. 

 

Основні переваги та недоліки установки твердопаливних котлів у будинку

Переваги такого котла:
– Нескладна конструкція і легкість в обслуговуванні;
– Доступна ціна на паливо (в порівнянні з газом);
– Інерційність – нагрів кам’яного або цегляного заснування, в принципі, можна зарахувати до плюсів: чим більше котел нагрівається, тим сильніше від нього йде тепловіддача;
– Велика кількість сучасних моделей мають автоматизацію.

Мінуси таких котлів:
– Час від часу доведеться чистити зольник і топки, також завантажувати паливо;
– Суворі правила безпеки;
– Робота котла залежить від рівня та тиску рідини в системі, вода, щоб уникнути відкладень, потребує фільтрації;
– ККД нижче ніж у інших типів котлів;
– Висока інерційність: може бути і мінусом — можливий перегрів;
– Досить незручно регулювати режим обігріву (знову ж через інерційность).

Враховуючи всі перелічені плюси і мінуси, Ви вже самі можете зробити висновки і вирішити – чи потрібна Вам установка твердопаливного котла. Щодо цін на котли та установку, можете звернутись до нас за телефоном.

 

Висновки

На якому котлі зупинити свій вибір – це Ваше рішення. Плюси підключення твердопаливного котла очевидні, і найголовніше: навіть у разі космічного стрибка ціни на газ, наступної зими Ви не замерзнете – в будинку є меблі!  А на вулиці – дерева 🙂 

Обігрів Вашого будинку буде повністю залежати від Вас. Відсутність потреби підключатися до газової магістралі, повна автономність, використання вугілля, торфу, пелетів (не кажучи вже про деревні відходи) істотно дешевше газу. Також, що важливо, в даній опалювальній техніці немає високого тиску і легкозаймистих речовин, як в тих же газових. Твердопаливний котел надійний, безпечний і довговічний – він прослужить свій термін безвідмовно при будь-яких умовах.

Твердопаливний котел може використовується як основний або додатковий пристрій обігріву будинку або котеджу. Ви заощадите гроші, а головне — не замерзнете в зимові холоди.

Ми надаємо весь спектр послуг в сфері опалення

Монтаж твердопаливного котла 1 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Підбір та встановлення котла

Наша компанія правильно підбере та встановить котел під будь-які ваші побажання.
Ми монтуємо :
– Газові котли;
– Твердопаливні котли;
– Пілетні котли;
– Електричні котли.

Монтаж твердопаливного котла 2 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Монтаж радіаторів

Правильно розрахувати кількість та величину радіаторів дуже важливо. Адже, від цього напряму залежить чи зможуть вони обігріти приміщення та принести тепло у Ваш дім. Наші спеціалісти грамотно розрахують тепловтрати та підберуть радіатори за Вашими побажаннями.

Монтаж твердопаливного котла 3 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Проектування і монтаж теплої підлоги

Комфорт у домі важко уявити без теплої підлоги. Деякі наші клієнти використовують тепло підлогу як спосіб щоб обігріти помешкання, не встановлюючи радіатори. В такому питанні дуже важливим є вибір спеціаліста та обладання. Адже, неякісні матеріали чи невірний розрахунок може принести в майбутньому чимоло турбот своєму власнику.

Монтаж твердопаливного котла 4 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Встановлення сонячних колекторів

Опалення та водонагрівання від сонячних променів не лише дозволить економити але й заробити на цьому виді енергії. А нові програми заощаджень в Україні допоможуть вигідно інвестувати Ваші кошти.

Монтаж твердопаливного котла 5 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Встановлення і налаштування автоматики

Керувати теплом у Вашому домі тепер можна віддалено.
Сучасна автоматика дає широкий спектр можливостей та суттєво економить Ваші кошти!
Наша команда проаналізує Ваші опалювальні прилади та підбере систему керування.

Монтаж твердопаливного котла 6 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Монтаж теплових насосів

Мрієте про економну систему опалення? Теплові насоси не потребують використання газу, лише мінімальне використання електроенергії.
Данний тип опалення екологічний, надійний та економний.

Ознайомтесь з прикладом проекту

Ми розробляємо його для кожного клієнта індивідуально та безкоштовно!

Бренди з якими ми працюємо

Широкий асортимент продукції та найвигідніші пропозиції для наших клієнтів

Продукція доступна у нашому магазині

Пропонуємо найкращі ціни на товари найкращої якості

Опалення різних об’єктів є важливим фактором забезпечення оптимального температурного мікроклімату. Хоча сучасний ринок пропонує для цих цілей різне опалювальне обладнання, твердопаливні котли залишаються чудовим рішенням і в даний час.

МОНТАЖ ТВЕРДОПАЛИВНОГО КОТЛА У ЛЬВОВІ І ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

На даний момент немає проблеми у виборі опалювальних систем, оскільки вони представлені в дуже широкому асортименті. Але всім необхідні знання про типи пропонованих котлів та іншого обладнання. У багатьох наших співвітчизників після придбання агрегатів виникає потреба в такому вигляді послуг, як монтаж твердопаливного котла опалення.

Установка твердопаливного котла: спочатку розберемося з його типами

Необхідно розібратися з підбором твердопаливних котлів, точніше з їх типами, які використовуються сьогодні великою кількістю у квартирах, домах і приміщеннях Львова та області:

 • Сталеві котли виготовляються з вогнетривкої сталі товщиною 3,4,5,6 мм і мають верхній чи нижній способи горіння. Ударостійкі, не особливо чутливі до температурних перепадів, легкі в обслуговуванні, мають прийнятну вартість. Установка твердопаливного котла зі сталі менш складна.
 • Чавунні котли виготовляють литтям з матеріалів високої міцності. Із зростанням кількості секцій зростає і потужність агрегату. Відрізняються багатьма достоїнствами, зокрема, високим ККД, тривалим терміном служби, стійкістю до процесів корозії.
 • Піролізні котли працюють на деревині, мають дві камери для згоряння палива: для первинного горіння і догорання отриманого синтез-газу. На закладці палива працює близько 6-10 годин. Монтаж твердопаливного котла у Львові та області виконується компанією GARMIX досить швидко.
 • Пелетні котли функціонують на гранульованій або пресованій деревині, тобто на спеціальних пеллетах. Головний плюс – можливість завантажувати ці пелети в сховище на весь сезон. Подальший процес здійснюється в автоматичному режимі.
 • Котли тривалого горіння працюють на різних видах палива. Одна закладка дров горить 12-48 годин, оскільки використовується особлива конструкція камери згоряння. Практично не має недоліків.

Після того, як вибрали котел, треба вибирати матеріал для монтажу твердопаливного котла, який буде використовуватися. Основні комплектуючі для установки твердопаливного котла бувають наступні:

 • Буферна ємність – це бак, який виступає в ролі теплового акумулятора води. Використовується для врівноваження температурного перепаду в котлах при експлуатації, а тому установка твердопаливного котла в будинку вимагає її використання.
 • Крани – водопровідні пристрої, що застосовуються як запірна арматура в опалювальних системах. Установка твердопаливного котла не може здійснюватися без кранів.
 • Циркуляційний насос є гідравлічним пристроєм, що входить до складу опалювальних систем. Примусово транспортує теплоносії по замкнутим контурам.
 • Розширювальний бак – герметична ємність зі сталі. Служить для врівноваження тиску в системах, що підвищується при нагріванні теплоносія.
 • Група безпеки забезпечує оптимальну керованість температури в твердопаливних котлах. Вона позбавляє користувача від постійного контролю функціонування опалювального обладнання.

Хочемо також додати, що для різних типів котлів може використовуватися автоматика і комплектуючі різного типу, будь то насосні групи або гідрострілка і т.д.

 

Монтаж твердопаливної котельні

Монтаж твердопаливного котла повинен здійснюватися з обов’язковим дотриманням послідовності операцій і тоді його подальша експлуатація буде безпечною:

 • Для котельні необхідно окреме приміщення не менше 7-ми кв. метрів.
 • Обов’язкова наявність якісної вентиляції.
 • Підлога повинна бути покрита негорючим матеріалом.
 • Між котлом і стіною – не менше ніж півметра.
 • Димохід повинен відповідати потужності котла.

Установка твердопаливного котла зазвичай здійснюється в кілька етапів, які полягають в певній послідовності виконанні монтажних робіт:

 • Місце для котла заливається стяжкою з бетону. Її товщина – не менше 7-ми сантиметрів. Котел з підлогою щільно стикається.
 • З установкою котла поєднується підключення буферної ємності, обсяг якої залежить від потужності. Ємність необхідна для зниження витрат палива, акумуляції тепла і захисту агрегату від втрат.
 • При установці енергозалежних котлів продумується їх підключення до мережі.
 • Обов’язковим є наявність димоходу, що відповідає нормативам і вимогам експлуатації і безпеки.
 • Здійснюваний монтаж твердопаливної котельні передбачає і забезпечення захисту опалювальних систем від надлишкового тиску і сифонного дренажу.

Все перераховане може бути виконане фахівцями компанії GARMIX, які мають необхідні теоретичні знання і практичні навички. Ми також готові визначити вартість таких робіт для Вас. Для точного розрахунку ваших витрат буде необхідний розрахунок кошторису і деталізований план, що дозволить зрозуміти, як найкраще вирішити Ваші потреби.

📌 Які типи твердопаливних котлів ви монтуєте?

Встановлюємо чавунні, стальні, піролізні, довготривалого горіння, пелетні.

✅ Скільки коштує монтаж твердопаливного котла?

Ціна монтажу твердопаливного котла залежить від багатьох факторів, таких як: потужність котла, тип, складність і місце встановлення.

🔥 Чи можете мені орієнтовно розрахувати скільки буде коштувати монтаж твердопаливного котла «під ключ»?

Так, можемо, орієнтовний розрахунок – БЕЗКОШТОВНО.

🔝 Яка гарантія на ваші роботи?

Гарантія на виконанні робити згідно договору.

Економте свій час та гроші

Замовте безкоштовну консультацію прямо зараз!
Контактна інформація
 • Адреса:Новояворівськ, Львівська область
 • Консультація:+380 96 7714 777
 • Продаж продукції:+380 96 7714 777