Як розрахувати вартість вентиляційної системи для громадських приміщень
Щоб щлійснити проектування вентиляції громадських приміщень з дотриманням всіх необхідних параметрів – потрібно знати яку кількість повітря треба подавати в чи видаляти з приміщення. В залежності від типу вентиляції громадських будівель, яка проводиться в будинку, кількість необхідного припливного чи витяжного повітря буде відрізнятись.
Оскільки громадські приміщення охоплюють відмінність систем вентиляції, від лікувальних споруд до будівель громадського харчування, системи бувають різними і мають індивідуальний характер.
Вентиляція громадських приміщень має такі особливості:
- різні матеріали стін і підлоги будинків;
- довгі коридори;
- різна кількість забрудненого повітря в приміщеннях;
Згідно асиміляції надлишку тепла івологи розраховується необхідна продуктивність системи вентиляції громадської будівлі. Щоб визначити кількість необхідного повітря складається система рівнянь.
Щоб правильно визначити необхідну потужність вентиляції, слід визначити кількость виділення шкідливостей в приміщенні, тобто асиміляції надлишку теплоти, вологи та розчинених у повітрі газів.
Для того щоб визначити кількість потрібного повітря складається тепловий баланс, який можна визначити за такими рівняннями:
Якщо наявна велика кількість тепла в приміщенні, розрахунок вентиляції громадських будівель можна виконати за формулою:
де Qтепп – надлишок повної теплоти;
с – питома теплоємність повітря, c=1,005 (кДж/кг * 0С);
Ів, Іпр – ентальпія витяжного повітря та повітря припливу.
Коли виділяється волога у великих об‘ємах слід розраховувати за формулою:
де W – вологовиділення в приміщенні;
p – густина, м3/кг;
dв, dпр – вологовміст витяжного повітря і повітря припливу.
Розрахунок вентиляції громадських приміщень згідно санітарних норм передбачається в більшості для громадських будівель. Такий розрахунок базується на умові забезпечення необхідної кількістю вентиляційного повітря, яка має податись за одну годину для однієї людини.
Нормативно встановлені такі значення повітрообміну згідно санітарних норм:
- 20 ( м3/год*люд) – коли людина перебуває тимчасово у приміщенні;
- 40 ( м3/год*люд) – при довготривалому перебуванні людини у приміщенні, яке вентилюється;
- 80 ( м3/год*люд) – коли людина перебуває у стані фізичного навантаження, наприклад спортзал;
Розрахунок вентиляції офісу проводиться за санітарними нормами, що свідчить забезпеченню необхідного повітрообміну та створенню комфортних мікрокліматичних умов для кожного працівника.
Розрахунок вентиляційної системи за кратністю визначається по формулі:
де k – нормативна кратність повітрообміну, яка вказується в нормативній літературі;
V – об’єм приміщення, [м3];
Вентиляційні установки для приміщень громадського призначення
Найкращий варіант для громадських приміщень – моноблочна вентиляційна установка. Такий тип вентиляційного обладнання має компактні габарити, працює в тихому режимі і легко монтується.
Припливні вентиляційні установки
Установки для припливу повітря, що працюють на охолодження, або нагрівання повітря перед тим, як подати його у приміщення. Для цього в установці спеціально обладнуються секції охолодження, або обігріву.
Вентиляційні установки витяжного типу
Призначення вентустановок витяжного типу закладається у видаленні відпрацьованого повітря з приміщення. Завдання витяжних вентиляційних установок не тільки видаляти неприємні запахи з приміщення, але і ще видаляти інші шкідливості з приміщення, такі, як: вуглекислий газ, пил, та інші небезпечні речовини.
Витяжна вентиляція може бути загальнообмінною, або місцевою, яка діє в зоні виділення найбільших шкідливостей. Місцева вентиляція характерна більш для спеціалізоних приміщень таких, як кухня.
Установки припливно-витяжного типу
Припливно-витяжні установки є найбільш ефективними та зручними у використанні. Такі установки широко використовуються не тільки для вентиляції фабрик та цехів, але й чудово задіяні для систем вентиляції громадських будівель.
Припливно-витяжні установки за своїми характеристиками можна поділити на:
- Для охолодження повітря доцільно використовувати припливно-витяжні установки з охолодженням, які підтримують параметри холодного мікрокліматичного режиму. Такий вид установок доцільно використовувати у літній період, для підтримання низької температури.
- Установки з рекуператором найбільш еективні на сьогоднішній день, адже вони мають досить високий рівень ККД. Принцип дії рекуператора заснований на тому, щоб з нагрітого повітря витягується теплота і використовується для підігріву припливного свіжого повітря. А отже, рекуператор дозволяє безкоштовно зберігати тепло чи холод, і економити ваші затрати на електроенергію.
Виходячи з цього можна сказати, що вентиляція громадських приміщень значно знижує негативний вплив шкідливих речовин на життєдіяльність і працездатність людей, створюючи комфортні умови для клієнтів підприємств.