Монтаж опалення заміського будинку

Від проекту до монтажу "під ключ" Розрахунок безкоштовний

Монтаж опалення у КОТЕДЖах та ЗАМІСЬКИХ БУДИНКах У ЛЬВОВІ І ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Опалення в приватному будинку, необхідно продумати ще під час проектування будинку або на початку його будівництва.

Завдяки цьому Ви опинитеся у вигідному становищі під час розводки опалювальної системи і при монтажі котельної.

Необхідно продумати опалення в приватному будинку, передбачивши абсолютно всі технічні ніші, призначені для розміщення колекторів, стояків, у випадку необхідності треба визначитися з приміщенням під котельню поза будинком. Однак навіть якщо будинок уже зведений, а опалення немає – сучасні технології дають можливість вийти зі складної ситуації при мінімальних втратах.

Монтаж опалення в заміському будинку

Для початку, перед тим як розпочати монтувати опалення заміського або приватного будинку, необхідно закінчити роботи по вікнах і дах. На сьогодні традиційно труби опалення прокладуються у вигляді прихованої проводки, тобто вони розміщуються в штробах або в підлозі кімнати. Доцільніше прокладати труби в стягуванні по підлозі.

Якщо такої можливісті немає, тоді щоб провести опалення заміського будинку найчастіше застосовується прокладка всередині стін. Дуже часто прокладка в стінах використовується на території другого поверху, де підлога зроблена з деревини.Саме тому, опалення приватного будинку найкраще встановлювати, перед тим як буде залита стяжка, після штукатурення стін. Якщо Ви вирішите повісити батареї до штукатурення, то їх, швидше за все, потім доведеться вирівнювати, для цього Вам гарантовано буде потрібно розколупати штукатурку, а потім поправити виводи.

Іноді монтаж опалення виконується в два етапи: спершу робляться спеціальні виводи труб з запасом, потім виконавши оштукатурювання, навішують і підключають опалювальні радіатори. Такий спосіб організувати опалення приватного будинку займе набагато більше часу і не рекомендується.

Ефективне опалення приватного, заміського будинку

Якщо у вас стоїть на меті отримати максимальний рівень ефективності за мінімальні витривати, ви можете дотримуватися наступної технології.

Для початку необхідно навісити батареї, плівку з них знімати не варто, вона залишиться до самого запуску системи опалення. Якщо виводи системи опалення до них будуть підходити крізь стіни, є необхідність зробити намітки кордонів штроб, так як потім радіатори знімаються. Після того, як готові штроби, слід розпочати навішування радіатора, розводку труб опалення і в кінцевому результаті відбувається підключення батарей. Після чого підводки в місцях виходу із стінки повинні бути правильно зафіксовані за допомогою розчину або алебастру. Після того як все застигне радіатори можуть бути зняті.

Настійно рекомендується складувати все на потрібній відстані від оздоблювальних робіт. Якщо радіатори залишаються на місці проведення ремонту, то від пошкоджень і бруду захиститися звичайною клейонкою точно не вдасться.

Роботи такого типу бувають досить складними і непередбачливими, а тому найкраще довірити виконання професіоналам. Компанія GARMIX надає послуги по проектуванню та монтажу опалення в заміських та приватних будинках будь-якого типу і готова проконсультувати щодо кошторису та процесу роботи – безкоштовно. 

Звертайтесь за телефоном або на сайті. 

Ми надаємо весь спектр послуг в сфері опалення

Монтаж опалення заміського будинку 1 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Підбір та встановлення котла

Наша компанія правильно підбере та встановить котел під будь-які ваші побажання.
Ми монтуємо :
– Газові котли;
– Твердопаливні котли;
– Пілетні котли;
– Електричні котли.

Монтаж опалення заміського будинку 2 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Монтаж радіаторів

Правильно розрахувати кількість та величину радіаторів дуже важливо. Адже, від цього напряму залежить чи зможуть вони обігріти приміщення та принести тепло у Ваш дім. Наші спеціалісти грамотно розрахують тепловтрати та підберуть радіатори за Вашими побажаннями.

Монтаж опалення заміського будинку 3 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Проектування і монтаж теплої підлоги

Комфорт у домі важко уявити без теплої підлоги. Деякі наші клієнти використовують тепло підлогу як спосіб щоб обігріти помешкання, не встановлюючи радіатори. В такому питанні дуже важливим є вибір спеціаліста та обладання. Адже, неякісні матеріали чи невірний розрахунок може принести в майбутньому чимоло турбот своєму власнику.

Монтаж опалення заміського будинку 4 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Встановлення сонячних колекторів

Опалення та водонагрівання від сонячних променів не лише дозволить економити але й заробити на цьому виді енергії. А нові програми заощаджень в Україні допоможуть вигідно інвестувати Ваші кошти.

Монтаж опалення заміського будинку 5 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Встановлення і налаштування автоматики

Керувати теплом у Вашому домі тепер можна віддалено.
Сучасна автоматика дає широкий спектр можливостей та суттєво економить Ваші кошти!
Наша команда проаналізує Ваші опалювальні прилади та підбере систему керування.

Монтаж опалення заміського будинку 6 : Системи опалення, кондиціонування та водопостачання під ключ

Встановлення і налаштування автоматики

Мрієте про економну систему опалення? Теплові насоси не потребують використання газу, лише мінімальне використання електроенергії.
Данний тип опалення екологічний, надійний та економний.

Ознайомтесь з прикладом проекту

Ми розробляємо його для кожного клієнта індивідуально та безкоштовно!

Бренди з якими ми працюємо

Широкий асортимент продукції та найвигідніші пропозиції для наших клієнтів

Продукція доступна у нашому магазині

Пропонуємо найкращі ціни на товари найкращої якості
Приватні будинки – це особливий вид житла зі своїми перевагами і недоліками. У ньому господар повинен сам забезпечувати всі зручності, не остання роль серед яких – монтаж і проектування опалення в приватному будинку.

 

МОНТАЖ І ПРОЕКТУВАННЯ ОПАЛЕННЯ В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ У ЛЬВОВІ І ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Для співвітчизників привабливою стає спокійне, розмірне життя за межами мегаполісів. Свій власний будинок – це та гавань, яка притягує після важких буднів в галасливих містах з високою загазованістю.

Теплота такої зустрічі залежить від наявного опалювального обладнання. Монтаж системи опалення приватного будинку, виконаної на високому якісному рівні, виступає запорукою комфорту, затишку, безпеки мешканців, самого житла.

Ми пропонуємо нашому клієнту такий ряд робіт:

 • Проектування опалення
 • Підбір і постачання устаткування
 • Налаштування системи опалення
 • Електромонтажні роботи
 • Пуско-налагоджувальні роботи
 • Модернізація систем опалення
 • Моніторинг і диспетчеризація
 • Сервісне обслуговування
 • Підготовка документів

 

Монтаж опалення заміського будинку відповідно до вимог

Запланована установка опалення в приватному будинку має на увазі організацію опалювальної системи з нуля або модернізацію тієї, яка вже є. Всій цій роботі має передувати всебічне ознайомлення з нормативними документами, які регламентують усі монтажні операції, введення в роботу і експлуатацію опалювальної системи.

Такі нормативи, що регламентують монтаж опалення заміського будинку, є основними вимогами, які вимагають пильної уваги. Вони відносяться до таких робіт, як монтаж котлів, радіаторів, трубопроводів, іншого обладнання, тобто тих, які в кінцевому результаті стають основою не тільки ефективності функціонування систем, а й їх вибухопожежобезпеки.

Деякі правила, що дозволяють виконати монтаж системи опалення заміського будинку такі, щоб житло стало абсолютно безпечним з оптимальним температурним мікрокліматом:

 • Тепловий носій, який використовується в системі, повинен мати температуру, яка буде на 20 градусів нижче температури випаровування/самозаймання. Коли використовується вода з температурним рівнем, що перевищує 100 градусів, то повинно бути виключеним її закипання. Вода під тиском 2 атмосфери закипає лише при плюс 120 градусах.
 • Температура поверхонь відкритих елементів не перевищує її максимально допустимий рівень.
 • Для всього обладнання забезпечується теплова ізоляція, що забезпечує захист від опіків, зменшення тепловтрат, не допускання конденсації, запобігання замерзань теплового носія в приміщеннях, що не опалюються.

 

Обов’язкові етапи виконання монтажу опалювальних систем

Стверджується, що монтаж опалення в приватному будинку у Львові та області, або в будь-якому іншому місті нашої країни, найкраще виконується на етапах проектування і зведення. Це дійсно так. Адже є можливість передбачити окремих приміщень для прокладки технологічних ніш для здійснення розводки різних елементів, розміщення обладнання.

Цим не тільки спрощується весь монтаж, але і скорочуються витрати часу.

Труби краще ховати до обробки і заливки підлогової стяжки.

Монтажні операції повинні починатися після того, як встановлюються вікна, виконується покриття даху, тобто закривається теплий контур будівлі. Значна роль відведена сезону. Теплі періоди – оптимальний варіант монтажу. При низьких рівнях температур спостерігається погіршення якості зварювальних робіт і збільшення ламкості металопластикових елементів.

Монтаж і проектування опалення в заміському будинку повинне розраховуватися таким чином, щоб перевірка з запуском системи завершилися до сезону опалення. В такому випадку теплий будинок стане гарантією комфортного життя в умовах суворих зим.

Виконання монтажу опалювальних систем зазвичай ділиться на етапи:

 • Вибору типу опалювальних систем, їх проектування, а також розрахункові роботи.
 • Вибору обладнання, матеріалів з подальшим їх придбанням.
 • Облаштування котелень, монтаж їх складових частин, або установка котлового обладнання в інших приміщеннях (за умови такої можливості для обраної моделі).
 • Монтажу опалювальних радіаторів.
 • Робіт пусконалагоджувального плану.

 

Корисні поради щодо вибору системи опалення

Підбір опалювальних систем належить до найважливіших операцій. Системи бувають повітряними, електричними, відкритими і традиційними з рідинними теплоносіями.

Монтаж опалення заміського будинку у Львові та Львівській області, так само, як і в будь-якому іншому місті або селищі, в кожному конкретному випадку має певні особливості, які залежать від обраної опалювальної системи.

Коротко поговоримо про типи цих систем:

 • Повітряна – теплоносієм в ній виступає, само собою зрозуміло, повітря. Його забирання здійснюється зовні. Далі відбувається нагрівання з наступним розподілом по спеціальним повітропроводам. Є найбезпечнішою системою. При цьому є складною по монтажу та обслуговуванню, відрізняючись низькою тепловіддачею.
 • Електрична – невибаглива, екологічна. Теплоносіями можуть виступати електричні котли, електроконвектори, інфрачервоні і масляні батареї автономного типу, електрокаміни і теплові вентилятори. До її мінусів відноситься велике споживання електроенергії, від якої знаходиться у значній залежності, виключенням є теплові насоси, які споживають набагато менше світла для відачі тепла. 1:3.
 • Відкрита – обігрів здійснюється печами і камінами, в топках яких розводиться вогонь. Характеризується низькою ефективністю. Виправдане їх використання лише в невеликих будиночках.
 • Опалення з рідиною в якості теплоносія. Вважається традиційним опаленням. До його складу входять котли (теплоджерела), теплопроводи і радіатори (прилади опалення). Центром такої системи є котел, який слід вибирати ретельно.

Котел – основа ефективної системи опалення

Монтаж опалення заміського будинку вимагає використання різних комплектуючих і устаткування. Котлам відведена провідна роль, оскільки саме вони забезпечують нагрівання теплоносія, а, значить, і забезпечення оптимальної температури в приміщеннях.

Вибір котла залежить від багатьох факторів, зокрема, від наявності мережевих газопроводів, проблем з електропостачанням. Важливо також, які види палива доступні в регіоні, де він буде використовуватися.

Сучасний ринок пропонує опалювальні котли, що розрізняються за типами палива:

 • Газові – вважалися найвигіднішими, оскільки наявність природного газу гарантувала оптимальний температурний мікроклімат. Такі котли автоматизовані, а тому прості в управлінні. Монтаж опалення приватного будинку, правда, вимагає вкладення грошей і сил, оскільки досить це є досить трудомістким процесом.
 • Рідкопаливні – не дуже поширені агрегати. Проблема в обладнанні котельні, і необхідності досить великої ємності для зберігання рідкого палива.
 • Твердопаливні – традиційні і популярні котли, хоча є і проблеми, наприклад, потреба в окремому приміщенні для їх установки. Подбати треба і про зберігання твердого палива.
 • Електричні – відносяться до найпростіших в обслуговуванні і доступним за вартістю. Правда, обігрівати ними великі приватні будинки економічно невигідно, оскільки занадто багато необхідно електроенергії, що обертається великими фінансовими витратами.

Є й певні вимоги до вибору котла для опалення та їх монтажу. Якщо потужність мала, не більше 60 кВт, вони можуть бути встановлені на кухнях, в передпокоях або коморах. Більш потужним агрегатам будуть потрібні спеціальні котельні з добре функціонуючою вентиляцією.

Установка котлових агрегатів здійснюється за певними правилами, до яких відносяться такі:

 • Мінімум метр відстані з лицьового боку, мінімум 0,7 м – ззаду і з боків.
 • При наявності потреби в обслуговуванні котлів з боків або з тилу залишати потрібно по півтора метра.
 • До решти обладнання котел не може перебувати ближче ніж 0,7 метри.
 • Пара котлів розташовується на відстані не менше метра між собою, і двох – якщо розташовуються навпроти.
 • До монтажу настінних котлів пред’являється менше вимог. Потрібно забезпечити досить зручний прохід спереду, щоб було зручно їх експлуатувати.

Після визначення типу котла можна розробляти проектну документацію, а потім – і купувати все необхідне для повноцінної системи.

Проектування системи опалення приватного будинку

Коли виконується така важлива процедура, як проектування опалення в приватному будинку, ніяких помилок бути не може. Найменші відхилення від реальності ведуть до зайвих витрат грошей на їх виправлення при експлуатації.

У великих приміщеннях доводиться витрачати більше часу для проведення підрахунків, перепланувань. Іноді навіть доводиться залучати чимало фахівців. Поверхневим не може бути і підхід до проектування в малих приміщеннях. Другорядних питань ніколи не буває.

Проектування опалення заміського будинку має вартість, що залежить від регіону, умов клімату, розмірів приміщень, складності необхідних робіт, використовуваної спеціальної техніки та обладнання. Помилки виключаються, якщо цією справою займаються справжні майстри, зокрема, які працюють в нашій компанії GARMIX.

Проект, розроблений інженерами з відповідною кваліфікацією, буде повністю відповідати конкретним умовам виконання майбутніх монтажних і експлуатаційних робіт.

На руки замовник отримає пакет документів, який буде складатися з:

 • Титульного листа, скріпленого печаткою виконавця.
 • Пояснювального запису до проекту.
 • Загального плану комунікацій.
 • Висотного плану цієї ж розводки.
 • Кошториси за проектування, необхідні матеріали, роботи та вартість.
 • Специфікації обладнання, матеріалів.
 • Проекту-ескізу.
 • Деталізованого креслення з даними основних і додаткових вузлів.
 • Плану проводки комунікацій, місць врізки та підключення.

Проектування опалення приватного будинку передбачає обов’язкове прибуття фахівця для вимірів, складання попереднього креслення.

Димохід – одна з основ безпеки котлів

Коли підібрано опалювальний котел, виконана його установка відповідно до розробленого проекту – не обійтися без правильно обладнаного димоходу. Будь-які помилки в його організації – це серйозні наслідки, які можуть виникнути в процесі експлуатації: загоряння, отруєння чадними газами тд. Для обладнання димоходу використовуються такі матеріали, як цегла, метал, кераміка.

 • Димарі з цегли застосовуються з котлами на твердому паливі. Негативним моментом є низька тепловіддача. Правда, якість кладки може забезпечити лише досвідчений пічної майстер. Димохід створює додаткові навантаження на фундамент.
 • Димарі з нержавійки мають велику стійкість до механічних і хімічних впливів. Вони зазвичай використовуються з котловими агрегатами, які функціонують на рідкому паливі та газу. Їх монтаж здійснюється з модулів. Недолік – велика ціна.
 • Преміум сегмент – це керамічні димоходи, що поєднують в собі модульні системи і низьку теплову віддачу. Установка виконується тільки вертикально.

Димарі мають відмінності і по розміщенню. Зовнішні пристрої виводяться на зовнішню сторону стін біля котлів. Вони використовуються при установці непередбачених проектами. Відрізняються доступної кладкою і економією місця. Внутрішні димоходи ведуться через міжповерхове перекриття, а також через дах. Вони дозволяють істотно знижувати теплові втрати.

Для будь-якого димоходу розроблені певні правила, дотримання яких є обов’язковим:

 • Димохідний пристрій закінчується козирком, що виключає потрапляння в димоходи сторонніх предметів і вологи.
 • Оптимальним є круглий димар, в якому скупчення продуктів горіння мінімальне.
 • Закінчується конструкція вище від козирка на 0,5-1,5 метра, від плоского даху – на 0,5 метра.
 • Димохід може мати не більше трьох поворотів.

Наступний етап – розводка труб опалювальної системи

Монтаж опалення заміського будинку має на увазі, як уже говорилося, виконання самих різних операцій. Серед них – і укладання труб. Його схема вибирається при проектуванні і може бути однотрубною або двотрубною.

При однотрубній схемі з’єднання радіаторів робиться послідовним. Виходить замкнутий контур. 2-трубна система полягає в наступному: надходження теплоносія до батареї відбувається по одній трубі. Повертається він – по іншій.

За рахунок економії на матеріалах в першому варіанті спостерігається економія коштів. Однак спостерігаються ризики: остання в системі батарея може залишатися холодною. Для невеликих будинків вона все ж є виправданою.

Сучасний ринок пропонує різні труби з металів і полімерів. Мідні і нержавіючі обходяться досить дорого, але гарантується надійність і довговічність. Металопластикові (Rehau, Uponor) є оптимальним варіантом. Менш вибагливі при укладанні, але дорожчі від поліпропіленових, відрізняються привабливістю зовнішнього вигляду. Володіють достатньою надійністю.

 

Останній етап – установка радіаторів

Всі роботи, що охоплюють монтаж і проектування опалення в приватному будинку, виконуються в певній послідовності. Одним з фінальних процесів є установка радіаторів. Щоб уникнути тепловтрат її краще здійснювати під вікнами.

Монтаж радіаторів опалення виконується з дотриманням таких відстаней:

 • 8-12 см – до покриття підлоги.
 • 10-12 см – до підвіконь.
 • 3-5 см – до стін.

70 відсотків віконного отвору повинен займати радіатор. Це дозволяє уникнути утворення конденсату.

Підключення батарей виконується боковим і нижнім типом. При цьому бокове підключення буде одностороннім і діагональним (теплоносій подається зверху, виводиться назад – знизу). Допускається сідельне підключення.

Підсумкові положення монтажу опалення в приватному будинку

Разом з установкою опалювальних радіаторів завершується монтаж опалення в приватному будинку. Попереду – підготовчі пусконалагоджувальні роботи, перевірки, огляд системи, пробні пуски. Все це необхідно, щоб на цьому етапі усунути всі можливі недоліки і прорахунки.

Наша компанія GARMIX гарантує якісне виконання все етапів монтажу опалювальних систем в заміському будинку. Замовники отримують у власне розпорядження сучасне опалення, з експлуатацією якого у них не виникають проблеми.

Монтаж і проектування опалення в приватному будинку для нас не складає труднощів, у нашому штаті досвідченні інженери і монтажники з відповідною кваліфікацією, і це дозволяє нам на виконанні роботи запропонувати Вам офіційну гарантію згідно договору.

🎯 Скільки коштує зробити систему опалення приватного будинку?

Ціна системи опалення залежить від площі приміщення, і побажань клієнта що до виробників обладнання і комплектуючих матеріалів.

🆓 Чи можете мені орієнтовно розрахувати скільки буде коштувати система опалення «під ключ»?

Орієнтовний розрахунок системи опалення – БЕЗКОШТОВНО.

♻️ Чи можу я у Вас замовити проект системи опалення приватного будинку?

Наша компанія займається проектуванням і монтажем таких інженерних систем: опалення, кондиціонування, вентиляції, водопостачання.

🔝 Чи надаєте Ви гарантію на ваші роботи?

На виконані роботи нашою компанією надається гарантія час якої  прописаний у офіційному договорі.

Економте свій час та гроші

Замовте безкоштовну консультацію прямо зараз!
Контактна інформація
 • Адреса:Новояворівськ, Львівська область
 • Консультація:+380 96 7714 777
 • Продаж продукції:+380 96 7714 777